Nasze balie

Relaks we własnym ogrodzie

relaks

Nasze balie ogrodowe pomogą Państwu i Państwa gościom nie tylko zrelaksować się w gorącej kąpieli zwłaszcza w mroźne, zimowe wieczory, lecz również zachować zdrowie. Docenią je zwłaszcza narciarze i snowboardziści, którzy po całodniowej, wyczerpującej jeździe będą mogli zażyć przyjemnej gorącej, hartującej kąpieli na świeżym powietrzu.

A może zimowe przyjęcie z gorącą balią jako atrakcją wieczoru?

Balia ogrodowa spełni swoją funkcję także w lecie, w upalne dni jako chłodzący basen, jak również w chłodne letnie wieczory z ciepłą, podgrzaną (do temp. ok. 38 stopni C) relaksującą wodą.

Drewniane balie to Jakość, Trwałość i Wytrzymałość

Bardzo ważną cechą naszych balii jest długa żywotność – nawet do 50 lat – bez względu na porę roku. Każda sztuka wykonywana jest ręcznie przez wykwalifikowanego stolarza, a następnie testowana pod kątem szczelności. Pozwala to na zachowanie najwyższej jakości produktu

Dzięki odpowiedniemu rodzajowi drewna, z jakiego wykonane są balie, są bardzo łatwe w czyszczeniu. Aby kąpiel w nich była higieniczna i przyjemna wystarczy raz na 2 miesiące wymienić wodę, czyszcząc przy tym wnętrze balii.

Żywotność balii w zależności od rodzaju drewna:

Wyposażenie

Kupując balię w naszej firmie otrzymają Państwo BEZPŁATNIE wszystkie poniższe elementy, które znacznie zwiększą komfort korzystania z zestawu:

schodki

Balie z kotłem wewnętrznym

Balie te posiadają wewnątrz specjalną przegrodę, w której umieszczany jest kocioł. Przegroda to pewnego rodzaju zabezpieczenie przed np. przypadkowym oparzeniem się. Zastosowanie kotła wewnętrznego pozwala zaoszczędzić nieco przestrzeni w ogrodzie, jednak kosztem przestrzeni samej balii.

Balie z jodły syberyjskiej

z jodły syberyjskiej1 z jodły syberyjskiej2

Balie z modrzewia

z modrzewiu1 z modrzewiu2

Balie z kotłem zewnętrznym

Przewaga kotła zewnętrznego nad wewnętrznym tkwi przede wszsytkim w oszczędności miejsca wewnątrz balii. Dzięki temu, że nie zajmuje on cennego miejsca, z balii korzystać mogą średnio 2-3 osoby więcej niż w wypadu zastosowania kotła wewnętrznego. Ułatwia to także czyszczenie kotła, ponieważ dostęp do niego nie jest blokowany przez ściany balii. Rozwiązanie to polecane jest również w sytuacji, gdy balia nie będzie zbyt często użytkowana. Osobno stojący piec bez problemu może zostać przeniesiony w inne miejsce.

Dodatkową zaletą takiego kotła jest fakt, że może on z powodzeniem zapewnić ogrzewanie w garażu, zewnętrznej kuchni lub innym tego typu pomieszczeniom.

Balie z jodły syberyjskiej

z jodły syberyjskiej3

Balie z modrzewia

z modrzewiu3 z modrzewiu14

Jak używać?

charakterystyka Cecha Wartość
Czas nagrzewania 2-3h w lecie
4-5h w zimie
Poziom wody 70-90 cm
Temperatura nagrzewania 38-44 st.C

Specjalnie zaprojektowany komin pozwala na szybkie rozgrzanie się kotła, a tym samym na szybkie podniesienie temperatury wody wewnątrz balii – w zależności od temperatury na zewnątrz oraz wielkości balii, woda zostanie ogrzana w ciągu 2-5 godzin. Dodatkowo chroni osoby korzystające z balii przed wydostającym się z kotła dymem, nawet przy niekorzystnym kierunku wiatru.

Poziom wody w baliach wynosi 70-90 cm, dzięki czemu kąpiel jest bezpieczna zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.